A tavaszi és nyár eleji horgászatokat a legtöbb esetben a változékony időjárás, a sokszor viharos erejű szelek valamint a még hideg, vagy éppen felmelegedő vizek jellemzik. Arról nem is beszélve, hogy az eltérő típusú vizeken, ugyanezek a hatások másképp hathatnak a halakra.
Ebben az időszakban a pop-up csalik használata akár önmagukban, akár süllyedő csali mellé használva az egyik legjobb és leghatékonyabb megoldás. Ám sokan vagy túlbonyolítják, vagy kellő tapasztalat híján nem megfelelő végszereléket készítenek, ami miatt a pop-up csali elveszíti, vagy éppen ki sem fejti azt a szerepét, amit szeretnénk.
Kovács Zoli és Lattes Dani két olyan végszereléket használt kora tavaszi horgászatuk során, melyek hóember és sima pop-up csali felkínáláshoz tökéletesen működnek legyen szó bánya-tavakról, tározókról, vagy akár kisebb tavakról rövid pecákra.

A horog szárára húzott szilikon cső segítségével tudjuk később könnyedén variálni a csali horogtól való távolságát.

Hajszálelőkére fűzött gumiütköző megakadályozza hogy a süllyedő bojli lecsússzon a horog öbléig

Ennek a végszereléknek a lelke egy kis darab zsugorcső

Ezt a horog szárára húzva egy speciális henger segítségével meghajlítjuk

Majd gőz felett összezsugorítjuk, hogy kihűlés után megtartsa alakját, ami nagyban növeli az akadás esélyét

A hideg és felmelegedő vizekben, főleg a rövid horgászatok alatt bátran használjunk dip-eket a csalogatóhatás növelésére

Tavaszi 19-60-as töves egy szem Candy Floss pop-up-ra

A tavaszi horgászatok a legritkább esetben szólnak a folyamatos kapásokról
Természetesen van olyan eset is, amikor a halak nagyon óvatosan esznek, azonban egy szem pop-up esetében a túl lágy, vagy túl hosszúra hagyott hajszálelőke miatt a csali ide-oda lebeg- főleg ha nincs megfelelően kisúlyozva- és a horog emiatt rosszul akad, már ha egyáltalán megakad. Erre jó megoldás a sokak számára talán szokatlan merev, vagy az átlagosnál merevebb előke melynek jelen esetben a lényege az, hogy a bevonatos előkezsinóron végig megmarad a bevonat ezáltal a horog nem a csalitól függetlenül lebeg és hánykolódik a fenéken, hanem teljesen összhangban azzal együtt van.

Csomómentes kötés bevonatos zsinórral

A rövidebbik szárra felfűzünk egy kis csalizó fémkarikát és visszabujtatjuk a horog fülén

A zsinór végét öngyújtóval visszaégetjük, hogy egy kis csomó képződjön, ez megakadályozza a hajszálelőke kicsúszását

Ebbe a karikába fűzzük bele közvetlenül csalizó gumival a pop-up bojlinkat

Megfelelő súlyozás esetén a végszerelékünk így fog feküdni/ állni a mederfenéken

„Kuka” vízből szintén egy szem Candy-vel fogott töves
Habár most elsősorban a felmelegedő vizekben hatékony végszerelékekhez szerettünk volna tippeket adni, nem szabad elmenni szó nélkül az etetés mellett sem. Ebben az időszakban ugyanis ilyenkor keveset etetünk, mert ilyenkor az ellenkezőjét érjük el a nagy etetéssel. A mennyiség helyett lényegesen fontosabb az, hogy az etetésünk koncentrált legyen. Hatékony keverék lehet pl. a kender, csemegekukorica, mikro pellet, tört és felezett bojli. Ráadásul ilyenkor ezeket is nyugodtan lehet túlaromázni különböző locsolókkal, BigShot-okkal.

Tavaszi koncentrált etetés hozzávalói

Tükörponty hideg vízből
A koncentrált etetést pedig még tovább tudjuk fokozni a közvetlenül a csali mellé akasztott PVA hálóba töltött darabolt bojlikkal, és stick mixekkel. Ezen termékek segítségével a bojli köré egy olyan illatfelhőt hozhatunk létre ami felkelti a pontyok figyelmét és amivel egy attraktív felhőt tudunk a csalink köré varázsolni. Hogy ez minél egyszerűbb és könnyebb legyen, a Solar Tackle kifejlesztett egy roppant egyszerű megoldást. Ez nem más, mint egy speciális fém kapocs melynek egyik végébe az horogelőkét kell kötni, míg keskenyedő végébe egyszerűen fel bele kell akasztani a PVA háló csomózott végét.

Speciális ám egyszerű megoldás a stick mixek gyors felfűzéséhez

Ezzel a megoldással az előke újrafűzése nélkül is pillanatokon belül bevethető a stick mix-es végszerelék

Így garantáltan a horog körül fog kioldódni a háló tartalma

Húsz plusszos egy szem Candy-re

Neki is ízlett a Solar pop-up
Szeretnél hozzászólni?
Kommenteld a cikket Facebook-oldalunkon!